Prvně z intru! :)

3. září 2009 v 19:30 | Kamínek |  Deníček
Tak vám opět po dlouhé době píšu :o). Není to, protože bych se na blog vybodla, ale až dnes nám zapojili na intru net. Jsem tu od neděle, pět dní :). Mno, co bych řekla. Vážně se mi tu líbí. Škola bude hrozně moc těžká, ale chtěla jsem sem, mám to mít. Na intru je bezvadně. Většinou prváci dostávají obyčejný pokoje po třech bez socializace. My máme garsonku. Jsou tu dva pokoje. Jeden po třech, druhý po dvou s linkou a ledničkou a máme vlastní sprchu a záchod. Já jsem na pokoji s jednou super holčinou :). Fakt jsme si sedly, což je super. Akorát se hodně bojí školy. Ona je to škola typu-prolezeš, seš ráda. Hradec je vážně moc krásný město. Trefím tu zatím jen na terminál, vlakáč, do školy, k Tescu, na náměstí a k bankomatu, ale jináč fajn :D.


Vaří tu vážně dobře, člověk si může vybrat ze dvou jídel. Jediný s čim se zatim sekli, byla dneska ve škole fakt divná bramborová kaše a k večeři bábovka. Ale já měla čínu, takže super výběr :D. Vychovatelku máme dobrou, povídáme si s ní a je taková milá a v pohodě. A byly jsme pochválení, že máme hezky uklizný pokoj :D. Akorát mě moc nebaví ty schůze na intru, který jsou zatim až moc častý. Ale je pravda, že se člověk aspoň zasměje :).

Zvládám to zatím v pohodě, akorát v úterý jsem se složila ×D. Hned když jsem vyšla ze školy a mamka mě div neseřvala :D. Bylo toho hrozně moc, strašně moc informací, který člověk nepobral. A pak až dneska. To bylo ale z úplně jinýho důvodu...

Dneska jsme psali první dvě hodiny zahajovací testy, podle kterých zjistí, jak na tom jsme. Byly z ájiny, čéjiny, matiky, bižule a chemie. V bižuli a chemii mam vyplněnou tak půlku testu :D. Takže propadák. Asi před šestou hodinou za náma přišla do třídy zástupkyně. Začala číst jména, ať jdeme na chodbu. Jasně, byla jsem také čtená. V hlavě mi akorát projelo 'Bože, co sem zas udělala?'. Bylo to ještě horší. Rozdala nám ty testy z angliny a řekla nám, že jsme je z naší třídy napsali nejlépe a že nás musí o něco poprosit. Jsem v I.C...to je jediná třída, kde jsou i angličtináři i němčináři, A a B mají jenom angliny. Stala se nějaká chyba a holčina z áčka měla němčinu. A že v áčkách chtějí zavést dvě anglinový třídy-lepší a horší. Že lidí do tý horší mají až až, ale potřebovali by někoho do lepších. Takže se máme do hodiny rozhodnout, která bychom tam chtěla. Samozřejmě tam nechtěl nikdo. Naše třída je fak bombastická a v áčkách jsou lidi takový...mno prostě divný. Navíc na intru jsme i většinou podle tříd a lidi, který dojížděli, tak měli v tý třídě už kamarády z dřívějška. Tak si zavolali ještě dvě holčiny, který měli ty testy taky ještě jakž takž dobrý, ale taky nechtěli. Tak nám řekli, že když se nedohodneme, tak jednoho z nás vylosujou a bude to mít rozkazem. To byl tak strašnej šok. Je to zvláštní, že za ty tři dny je naše třída tak nějak ucelená, správná. Patří tam každej človíček. Já mam všechny ty lidi moc ráda a když se spolu ještě tolik nebavíme, tak mi jsou aspoň sympatičtí.

Do třídy jsme přišli úplně bílí a ostatní se nás ptali, co se děje. Mně se chtělo brečet. Přišlo mi to tak nespravedlivý. To přece není za odměnu, ale za trest. Hodinu jsem vůbec nevnímala, jen jsem se snažila nebrečet. Další hodinu jsme měli volnou. Šli jsme na oběd a ostatní nám fut říkali, že nás nedaj. A my se rozhodli, že se jen tak nevzdáme a že nikoho nevyšoupneme. Šli jsme za tou zástupkyní v dost větším počtu, než bylo šest lidí. Otevřela nám jiná ženská. Zavedla nás všechny do nějaký třídy. Snažili jsme se je nějak přesvědčit, ale ta zástupkyně na nás jenom ječela. Že pro ní je to taky těžký a že se snad můžeme nějak dohodnout. Jak to pro ní může být stejně těžký? Že bude učit jinak? Nám se zásadně změní život alespoň na čtyři roky. Snažili jsme se jí přesvědčit, ať tu holčinu k nám hodí, ale nikoho nám nebere. Protože počtem by to šlo. Ale ona si furt mlela svou, že je nás angličtinářů hodně (23)-nevím, jak se změní výuka, když bude o jednoho člověka míň. Ostatní se nás zastávali. Ona neustále říkala, že je přece nemožný se tak moc dát dohromady za tři dny. A že to teď bolet nebude. Kdyby jsme se tak moc nespojili, proč by tam byla bez mála celá třída? Já už jsem to nevydržela, i když jsem moc chtěla, a rozbrečela jsem se. Nedokázala jsem si představit, že tu musím tu fajn třídu nechat, super kamarádky z intru, skvělý dojíždějící lidičky a ani to, že někdo z nich bude pryč. Za chvíli už brečela holčina, co seděla vedle mě. A všimla jsem si, že brečela i jedna skvělá bloncka z Opavy :), fakt zlatíčko! Bylo mi na nic. Ostatní sluníčka říkali, ať nebrečim a já na to, že se snažim...ale nešlo to zadržet. Třídní nás má jako první třídnictví, takže se nás ani slovem nezastal...a protože za náma stála celá třída, tak se losovalo ze všech angličtinářů. Jedna holčina, co odjížděla, nakonec přechází...a je mi z toho na blití. Hned se rozbrečela...a mně jí bylo děsně líto.

Ještě když jsem přišla na další hodinu, tak jsem měla ubrečený oči. A to je další věc, kterou nechápu. Když jsem si v červnu brala vysvědčení a loučila se z gymplem, ani slza nepadla, tady teď jsem brečela jak želva. Tamty lidi jsem znala čtyři roky, tyhle jsem znala možná čtyři dny...jsem ráda, že ve třídě zůstávám, mám to tam ráda, všichni jsou kamarádští a v pohodě, na intru taky fajn, ale tý holčiny je mi hrozně líto...proč to nezajistili týden předem? Když jsme se ještě neznali? Nepochopím! jedna všc, která mě tak rozdeptala...už je pryč mno...ale asi nejhnusnější den ve škole za celý ty roky.

Včera a dneska jsem byla ve škole do čtyř, budu muset zvyknout. Zítra máme jenom pět hodin. Pak si vezmu ze školní jídelny bagetu a běžim si na intr pro tašku. Už mám skoro zbaleno, skoro nic nevezu :D, ale noťák určo. Večer dorazím domu. Jedu busem, přestupuju akorát v Praze, tak už se těším :). O víkendu dám asi vědět. Mějte se. PaPa Váš dospělejší a vyzrálejší Kamínek :))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 3. září 2009 v 20:24 | Reagovat

Juj tak vypadá to že tříd aje opravdu fajn :) přeju ti to.. mám taky suepr třídu alespoń se tak azitm váří. ale nejspíš se pořádn ěpoznáme až na seznamováků :)
no a co se týče k tý přezařený je to pěknej podraz.. tohle fakt nechápu padlý na hlavu jako kdyby si tím nějak ulehčili či co.. ale snad to bdue azse dobrý ;)
jinaks e měj krásně a školu si užívej :)

2 Kermisee Kermisee | Web | 5. září 2009 v 17:07 | Reagovat

:( té holky je mí líto, ale jsem áda, že ty jsi vyvázla :-)
Je pěkné, že jsi trefila na takovouto třídu, já chci, abych taky trefila dobře :-) ;-)

Tak se drž, měj se pěkně a ozvi se ;-)

3 Angel Angel | Web | 8. září 2009 v 15:37 | Reagovat

Pokud mluvíš o Hradci Králové, tak je to opravdu krásný město a snad se tu za chvíli vyznáš:)
Škoda, že nemám takový štěstí na jídlo, ta naše jídelna stojí...za nic, i když máme výběr ze tří jídel.
Té holčiny by mi taky bylo líto, ale zase můžeš být ráda, že to nejsi ty, která musí do jiné třídy.

4 Niki Niki | 11. května 2014 v 13:12 | Reagovat

Ahoj, na jakou chodíš školu(obor)?:)Děkuji:) a přeju ti aby se ti dařilo:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama