Mrazivá sobota

10. ledna 2009 v 12:45 | Kamínek |  Diary
Ahojte! Omlouvám se, že moc nepíšu. Nějak moc nestíhám, nebo se mi nechce. Ale nehodlám se tu celý článek omlouvat a vymlouvat :). Příští týden toho bude opravdu hodně, čtvrtletka z matiky, češtiny, pak písemky ze zemáku, hudebky, němčiny, chemie...toho bude. Chjo, chemie. Zatím to nevypadá zrovna nejlíp. Jeden den jsem byla za učitelem, jestli se nemůžu další dvě hodiny nechat vyzkoušet. Řekl, že ano. Ráno jsem vstávala v půl šestý, uměla jsem to. O hodině nám pak řekl, že nás zkoušet nechce. Měla jsem opravdu vztek. Kdyby se za mě kamarádka nepřimluvila, tak nemám ani šanci si to opravit. Musím napsat písemku na jedničku a on mě pak vyzkouší. Když to nenapíšu...popravdě jsem z toho docela rozdeptaná. Celé ty roky se snažím, učím se...a zrovna teď? Děsně se tý písemky bojím. Stačí jedna špatná otázka a všechno je pryč. Chtělo se mi tam brečet, ale ustála jsem to. Bojím se, že budu tak mimo, když v tý písemce něco nebudu vědět, že se prostě rozbrečim...nechci brečet. A navíc ne ve škole! Nejsou mi čtyři.


Já už chci, aby bylo příští pololetí. To už by bylo po všem a mě by mohly být konečně ňáký známky ukradený. Ale ze strachu, že se na 'svojí' školu nedostanu, jsem začala hledat něco o škole v Budějovicích. Budu podávat dvě přihlášky. Ta škola není specializovaná na veterinu, je tam obor. Ale záleží tam na průměru všech známek už od začátku osmičky. Jak jsem si to tam četla, začala jsem si na tuhle školu věřit. Podle cca. průměrů jsem měla asi přes sedmdesát bodů. A loni, kdy se přihlásilo mnohem více lidí než kdykoliv jindy, vzali i lidi se šedesáti body. Nemají přijímačky, což je také výhoda. A můj ročník je prý slabý-narodilo se nás málo, což znamená, že nás málo bude vycházet a hlásit se na střední školy. Ta škola je asi dobrá, má své plusy i mínusy. Tak jako Hradec. Ale přece jenom, Hradec je můj 'Harvard'. Budějice jsou 'Yale'. Pokud jste někdo sledoval Gilmorky, tak možná moje srovnání trochu chápete. Pokud ne, tak tady je krátké vysvětlení. Rory si od malička přála dostat se na Harvard, nakonec šla na Yale, přestože ji na Harvard přijali. Nastává tedy otázka, jestli by se mi víc líbilo v Hradci nebo v Budějicích. Ale vypadá to, že to asi nebude záležet na mě...ohledně přijímaček si totiž ani trochu nevěřím...jsou z chemie a biologie...je mi z toho všeho děsně smutno. Napadají mě myšlenky jako, že jsem měla zůstat na základce. Možná bych měla lepší známky, nemusela bych tak moc bojovat, bát se, smutnět. Našla jsem ohromné kamarádky...jenže teď spolu stejně tak často nebudeme...navíc Hradec mě přitahuje více jako město, než Budějovice. Nikdy jsem tam sice nebyla...v Hraci ano, v Budějovicích ne. Už to ale nechci řešit, nechci si kazit další den, navíc víkend.

Dneska asi přijede bratranec, pokud jsem tomu včera dobře rozuměla. Asi pro brusle nebo co. Odpoledne budu muset jít s letákama, sice se mi vůbec nechce. Aspoň je jich málo. A budu se muset šprtat...chemii, češtinu...prý nám dá do písemky i literku. Super. Doufam aspoň, že nedopadne tak jako minule. A matiku si budu muset zopakovat. Jestli tam dá slovní úlohu, tak to víc jak na dvojku mít nebudu. Slovní úloha=kámen úrazu. Moje nálada je nějaká zkleslá (skleslá?). Tak asi budu končit. Doufám, že se máte suprově a známky máte úžasné :), takže se jimi teď nemusíte zabývat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sysie Sysie | Web | 10. ledna 2009 v 15:53 | Reagovat

Na ten díl z Gilmorek si pamatuju.. Známky-suprové? ani náhodou :)

Momentálně se tu mučím z referátem na zemák->učitel se vyřádil=Závislá území Francie :(

Chemie se nebojpak budeš tak vyklepaná že to nebudeš moct napsat.Skus si pro jistotu napsat tahák-při psaní se to učíš a pak při testu je to taková jisto-záchranej kruh :)

2 E. E. | E-mail | Web | 10. ledna 2009 v 19:12 | Reagovat

Jo, stejně jako Sysie si ten díl pamatuju :) Držím palce, určitě to dáš, ať už tě vezmou na jakoukoli z těch škol! :*

A písemky .. ani mi je nepřipomínej .. mám teď asi 3 známky mezi 2-3 a asi 4 1-2 .. tkaže se toho taky bojím .. a navíc mi teď umírá v nemocnici děda a já byla svědkem celého jeho úrazu, takže to je teprve vyklepání a deprese ..

3 No-blond No-blond | Web | 12. ledna 2009 v 13:36 | Reagovat

stačí si trochu věřit a pak to půjde, uvidíš...prostě si věř a písemku zmákneš, nenech se ničím rozčílit a soustřeď se jen na tu písemku

tak přeji ať ti to dobře všechno dopadne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama